login Giriş / Üyelik

Fal üyeliği tamamen ücretsizdir ve kişisel bilgileriniz, Kullanıcı ve Gizlilik sözleşmeleri ile %100 güvenlik altındadır.

Giriş Yap
Üye Ol
Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları'nı okudum, onaylıyorum
facebook login facebook ile bağlan 20 puan kazan!
Şifremi Unuttum
...

Tarot Nedir ?

Tarot'un gerçek tarihçesi, tıpkı kartların anlamları gibi hemen hemen gizlidir. Bu konuda pek çok açıklama getirilmeye çalışılsa da, kesin bir bilgi yoktur. Kartların çizimine M.S. 618 tarihinde Çin'de egemen olan Tang hanedanı zamanındaki paraların örnek alındığı zannedilmektedir.

Başka bir açıklamaya göre ise M.S. 710 yılında İspanya'ya giren ve 1492'ye kadar burada kalan Arapların bu kartları Avrupa'ya getirdiği şeklindedir. İspanya'nın Müslümanlardan Hristiyanlara geçmesi ile sadece bir şehirde binlerce kitap Hristiyan alemine devrolmuştur. Buna rağmen Arapların ünlü Binbir gece masalları'nda Tarot'a rastlanmaması bu olasılığıda ortadan kaldırmaktadır.

Tarot destesi Büyük Arkana (22 kart) ve Küçük Arkana (56 kart) olarak ikiye ayrılır.
Tek kart ve 3'lü açılım, genel olarak tüm sorularınıza yanıt alabilmek içindir.
7’li kariyer açılımı, profesyonel hayatınızla ve aşk hayatınızla ilgili soruların cevaplarını bulabileceğiniz bir açılımdır ve kariyer planınızı çizmede faydalı olacaktır.
10'lu keltik açılımı, gelecek, geçmiş ve günümüz olaylarının kartlarla yorumlanması için seçilebilir.

Tarot Nasıl Bakılır ?

Tarot kartları, yüzyıllardan beri hem kullanıldı hem de dünyanın her yerinde bu kartları okuyanlar tarafından istismar edildi. “Kahin” olmak isteyenlerin çoğu kendilerine gelen insanları yanlış yönlendirdi.

Bilgi vermek isteyen bir tarot okuyucusu, danışanına pozitif yaklaşmalı ve onu yargılamadan pozitif bir tutum izlemelidir.
Tarot ve tarot sembolleri üzerine çalışan bir kişi iç dünyasının kapısını sezgiye açar.

Celtic Haçı açılımı, özel bir örnekte on adet kartın açılımından ibarettir. Greer’e göre on adet kart kullanılma sebebi, “10″ nun, bir dönemin tamamlanmasının sembolü olmasıdır ve böylece her bir açılım, bir bütünü oluşturacaktır. Celtic Haçı yayılımı, büyük bir haç oluşturmak üzere dört tarafında birer kartla çevrelenmiş, merkezde haç şeklinde karşılıklı konmuş iki kart’tan (Bir minyatür haç) oluşmaktadır. Haçın sağ tarafına yerleştirilen dört dikey kart, asayı oluşturur.
...
Tecrübeli Yorumcularımıza
Tarot Baktır